"Svému cíli se vždy musíš poddat, bez výhrad."
"Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod."
"Začátkem všech úspěchů je touha."
"Chcete vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví."

Bílý čaj

7. července 2011 v 17:02 | Vanesa ;o) |  Zdravá výživa
Bílému čaji se často přezdívá čaj císařů a první zmínky o něm jsou staré více než 1 200 let. Dříve byl tak vzácný a výjimečný, že jej směli popíjet právě jen čínští císaři. Císařové staré Číny jím uctívali i důležité návštěvy.

Bílý čaj představuje ten nejjemnější a nejznamenitější druh čaje. Jedná se o druh čaje, který se získává zpracováním prvních, ještě nerozvinutých čajových lístků rostliny Camellia sinensis. Křehké lístečky se mohou sbírat pouze během krátkého období v roce. Mladé čajové lístky mají hebké stříbřitě-bílé chloupky, podle nichž dostal bílý čaj své jméno.

Bílý čaj pro hubnutí


Bílý čaj nemá jen jemnou a vyhledávanou chuť, ale je také nesmírně prospěšný lidskému zdraví, protože obsahuje účinné přírodní antioxidanty a jeho pomoc se uplatní i při redukci hmotnosti.Bílý čaj obsahuje řadu antioxidantů, které mohou příznivě působit na organismus. Součástí těchto účinků je i vliv na hubnutí. Ale pozor, čaj je pomocníkem, ne tahounem.

Během výzkumů se potvrdilo, že výtažek z bílého čaje vyvolává sníženou expresi genů souvisejících s růstem nových tukových buněk. Nejenže bílý čaj napomáhá ke spalování existujících buněk, ale zabraňuje i jejich vzniku.

Faktem ovšem je, že ani bílý čaj nepomůže, pokud vaše strava bude nevyvážená, plná tuků a cukrů.
Bílému čaji se často přezdívá čaj císařů a první zmínky o něm jsou staré více než 1 200 let. Císařové staré Číny jím uctívali pouze důležité návštěvy, jelikož ho pro jeho vysokou kvalitu a jedinečnost považovali za vzácnost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.