"Svému cíli se vždy musíš poddat, bez výhrad."
"Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod."
"Začátkem všech úspěchů je touha."
"Chcete vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví."

Snídaně

12. července 2011 v 8:22 | Vanesa ;o) |  Zdravá výživa
Pokud organismus začnete zásobit hned po ránu, sníží se váš kalorický příjem během dne. Nebudete totiž mít potřebu jíst více, než tělo potřebuje a také budete mít výrazně menší hlad.
Důležitost zdravé snídaně


Ideálním složením snídaně určitě nebudou sladké cereálie, bebe sušenky (i když reklamy k říkají něco jiného, ale sama si dopřeju k snídani něco takového, ovšem v přiměřeném množství). Obsahují jednoduché cukry, brzy se sníží hladina cukru v krvi a častěji šáhnete po něčem na chuť. Tohleto se může opakovat i vícekrát za den a může způsobovat právě příbírání. Proto byste se měli na snídani vyhnout sladkým věcem, bílému pečivu a dávat přednost spíše potravinám s nižším glykemickám indexem. Vybírejte snídaně, které mají více polysacharidů.

Zdravá snídaně zásobuje tělo dostatkem živin a energie, aniž by způsobovala zvýšení hladiny cukru. Tímto předcházíte pěstování závislosti na sladkých potravinách, protože organismus tolik cukru nepotřebuje. Postupně se začne vytrácet chuť na sladké, tělo začne pracovat tak, jak má a tuky si bude brát pouze z vlastních zásob.
Pravidelné snídání také pomáhá udržovat stálou tělesnou hmotnost. Je to tím, že se zvýší hladina glukózy v krvi, a tak se cítíme nasycení. Hladinu glukózy v krvi kontroluje centrum v hypotalamu, které při poklesu glukózy signalizuje, že se potřebujeme najíst. Tím, že se nasnídáme, máme stabilní hladinu glukózy, a proto hlad nepociťujeme.

Co se týče sportovců, mnoho si není jistých, jestli mají snídat před nebo až po tréninku. Odpověď je taková: před i po. I pokud vstanete a jdete přímo na trénink, dejte si před tím nějaké sacharidy. V případě, že by vám jídlo těsně před cvičením nedělalo dobře, zkuste alespoň vypít ovocný džus, který je také dobrým zdrojem cukrů, které jsou nutné k přeměně na energii.
 


Komentáře

1 Ess | Web | 12. července 2011 v 18:00 | Reagovat

Myslím, že máš pravdu. Sama vím, že čím víc je holka "dotěrná", tím více ho odrazuje.
Proto na něj ani tak netlačím. Ale zase mám pocit, že kdybych mu nenapsala, tak je schopný mě třeba týden nekontaktovat.
Často si říkám, fajn,když to chce takhle, tak si udělám čas na sebe, zhubnu atd. Jenže pokaždý z toho sejde. Měla bych se naučit nebýt na něj tolik vázána citově.
Občas si říkám, že to bylo lepší, když jsem žádnýho kluka neměla :D.

A jste teď spolu =)?

2 Vanesa | E-mail | 12. července 2011 v 22:05 | Reagovat

No a právě by z toho sejít nemělo, měla by ses zakousnout a držet se toho nejvíc, co to jde. Jinak nikdy nedosáhneš toho, co chceš, když to vzdáš ;)

A bohužel spolu nejsme :(, popravdě už mi to tolik nevadí :D Já jsem šťastná, že mě chce a užívám si svobody, protože, když jsem byla s ním, zapomněla jsem, jaký to je být volná :D A je to skvělý. Občas mi chybí, samozřejmě, ale pocit z volnosti je silnější :D Nakonec bych mu měla i poděkovat, že mě odkopl a rozdupal moje srdce :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.